ATP w Rotterdamie: Szósta rakieta świata za mocna dla Hurkacza

11.02.2020 22:04
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie halowego turnieju ATP w Rotterdamie przegrał z greckim tenisistą Stefanosem Tsitsipasem 7:6(2), 3:6, 1:6.

Dla Greka było to szóste zwycięstwo w siódmym bezpośrednim pojedynku z reprezentantem Polski. Jedyny raz Hurkacz ograł Tsitsipasa podczas ubiegłorocznego turnieju w Montrealu. Wygrał wtedy 6:4, 3:6, 6:3.

Początek spotkania w Rotterdamie był bardzo wyrównany. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, którego dość pewnie wygrał Polak. Druga partia także świetnie rozpoczęła się dla Hurkacza, który zdołał przełamać rywala. Z prowadzenia 2:0 w gemach zrobiło się jednak 4:2 dla Greka. Tsitsipas ostatecznie wygrał seta do 3.

Decydująca partia to już teatr jednego aktora i zwycięstwo szóstego w rankingu ATP Tsitsipasa 6:1.