ATP w Monte Carlo: Sensacyjna porażka Novaka Djokovicia w 3. rundzie

15.04.2021 16:24
Novak Djoković

Novak Djoković niespodziewanie pożegnał się z turniejem ATP w Monte Carlo już w 3. rundzie. Lider rankingu ATP przegrał 4:6, 5:7 z pogromcą Huberta Hurkacza, Danielem Evansem.

• Novak Djoković odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP w Monte Carlo
  • Serbski tenisista przegrał z Brytyjczykiem Danielem Evansem
  • Evans w poprzedniej rundzie wyeliminował Huberta Hurkacza

Djoković przystępował do turnieju w Monte Carlo jako jeden z głównych faworytów. W pierwszej rundzie nie zagrał, gdyż miał tzw. wolny los. W drugiej okazał się lepszy od Jannika Sinnera, którego pokonał bez większych problemów 6:4, 6:2.

Trzecia runda także miała być dla Serba dość łatwą przeprawą, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W starciu z Evansem Serb nie wygrał nawet seta. Mimo że obie partie były dość wyrównane, w kluczowych momentach lepszy okazywał się Evans. Brytyjczyk pierwszego seta wygrał 4, w drugim zwyciężył do 5.

Daniel Evans - pogromca Huberta Hurkacza w Monte Carlo

Daniel Evans w poprzedniej rundzie mierzył się z Hubertem Hurkaczem. W tamtym spotkaniu także nie był faworytem, ale pokonał Polaka dość wyraźnie. O ile w pierwszym secie obaj panowie toczyli zacięty bój, tak w drugim Brytyjczyk kompletnie zdominował Polaka i oddał mu zaledwie jednego gema.

W ćwierćfinale rywalem Evansa będzie David Goffin, który w swoim meczu trzeciej rundy także sprawił niespodziankę i wyeliminował rozstawionego z numerem piątym Alexandra Zvereva.