ATP w Dubaju: Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie

25.02.2020 14:58
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP na kortach twardych w Dubaju (pula nagród 2,79 mln dol.). Tenisista z Wrocławia przegrał z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem 2:6, 5:7.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W pierwszym secie 23-letni Hurkacz nie stanowił zbyt dużego zagrożenia dla rywala. Zawodził go serwis - posłał tylko jednego asa i miał dwa podwójne błędy. Bardzo mało punktów zdobył po swoim drugim podaniu.

W drugiej odsłonie poprawił grę i przez dłuższy czas był równorzędnym przeciwnikiem dla będącego jego rówieśnikiem Bublika. W trzecim gemie wybronił się dwukrotnie przed stratą podania, ale przy prowadzeniu 3:2 sam nie wykorzystał takiej okazji.

W drugiej części tej partii znów zaczął się słabiej spisywać. Pochodzący z Rosji reprezentant Kazachstanu pierwszym "breakiem" popisał się przy stanie 4:4. Polak odpowiedział przełamaniem powrotnym, ale po chwili sam znów oddał swojego gema serwisowego, broniąc wcześniej trzech "break pointów". Bublik w kolejnym gemie nie zmarnował szansy na zakończenie meczu w dwóch setach.

Był to pierwszy pojedynek 30. na światowej liście Hurkacza z 47. w tym zestawieniu rywalem.

Polak nie ma ostatnio dobrej passy. W trzech wcześniejszych startach doszedł maksymalnie do drugiej rundy. Rok temu w Dubaju zatrzymał się na ćwierćfinale, więc musi się liczyć ze spadkiem w rankingu.

Odwrotnie jest w przypadku Bublika, który kontynuuje dobrą passę. W ubiegłym tygodniu dotarł do półfinału w Marsylii.

Hurkacz był jedynym Polakiem w obsadzie zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

RadioZET.pl/PAP/AN