ATP Finals: Cudowny powrót w 3. secie, Nadal lepszy od Miedwiediewa

13.11.2019 18:14
Rafael Nadal

Rafael Nadal po niesamowitym spotkaniu pokonał Daniiła Miedwiediewa 6:7(3), 6:3, 7:6(4) w 2. kolejce fazy grupowej turnieju ATP Finals. Dzięki temu zachował szanse na awans do półfinału.

Obaj tenisiści przystępowali do tego starcia po porażkach w 1. kolejce. Nadal przegrał z Aleksandrem Zverevem, za to Miedwiediew uległ Stefanosowi Tsitsipasowi.

Środowy mecz był bardzo zacięty. Pierwszy set rozstrzygnięty został dopiero w tie-breaku, którego wygrał Rosjanin. Nadal doprowadził do remisu wygrywając drugą partię, w której dwukrotnie przełamał rywala.

Trzeci set ułożył się idealnie dla Miedwiediewa, który po sześciu gemach prowadził już 5:1, dwukrotnie przełamując Rafę. Hiszpan nie dał jednak za wygraną i doprowadził do remisu, a następnie do tie-breaka, w którym zwyciężył do czterech.

Nadal z jednym zwycięstwem i jedną porażką na koncie wciąż zachowuje szanse na grę w półfinale. O awans zagra w piątek z Tsitsipasem. Miedwiediew ma już tylko matematyczne szanse na wyjście z grupy.