Zamknij

ATP Finals: Kubot i Melo rozpoczęli finały od zwycięstwa

10.11.2019 21:29
Łukasz Kubot i Marcelo Melo
fot. AP/Associated Press/East News

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Ivana Dodiga i Filipa Polaska 4:6, 6:4, 10-5 w pierwszym meczu rozgrywanego w Londynie ATP Finals w deblu. Polsko-brazylijski duet w kolejnych starciach zmierzy się jeszcze z dwójkami Klassen - Venus oraz Ram - Salisbury.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo wygrali z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem 4:6, 6:4, 10-5 w swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Londynie ATP Finals, czyli kończącego sezon turnieju masters tenisistów.

ATP Finals: Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali Ivana Dodiga i Filipa Polaska

Kubot od trzech lat na stałe gra w parze z Marcelo Melo i regularnie meldują się w obsadzie kończącej sezon imprezy. Dwa lata temu dotarli do finału, a w ostatniej edycji odpadli po fazie grupowej. Udział w tegorocznej zapewnili sobie pod koniec pierwszej połowy października.

Osiem debli podzielonych zostało na dwie grupy. Po dwa z każdej z nich awansują do półfinałów. Polsko-brazylijski duet rozstawiony jest z numerem drugim. Niedzielni rywale występują natomiast z ósemką. W kolejnych dniach w grupie Jonasa Bjoerkmana Kubon i Melo zmierzą się jeszcze z Rajeevem Ramem i Joe Salisburym (USA, W. Brytania, 4) oraz Ravenem Klaasenem i Michaelem Venusem (RPA, Nowa Zelandia, 5).

ATP Finals: Wyniki niedzielnych meczów gry podwójnej

Grupa Jonasa Bjoerkmana

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 3) - Ivan Dodig, Filip Polasek (Chorwacja, Słowacja, 8) 4:6, 6:4, 10-5

Raven Klaasen, Michael Venus (RPA, Nowa Zelandia, 5) - Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA, W.Brytania, 4) 6:3, 6:4

RadioZET.pl