ATP Finals: Kubot i Melo pokonali "jedynkę", ale półfinału to nie dało

Krzysztof Sobczak
16.11.2018 16:00
Kubot i Melo odpadli z ATP Finals
fot. GLYN KIRK/AFP/East News/EastNews

Tenisiści Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali swój ostatni mecz w fazie grupowej ATP Finals, ale nie awansowali do półfinału. W Londynie pokonali w piątek najwyżej rozstawionych Austriaka Olivera Maracha i Chorwata Mate Pavica 7:6 (7-4), 6:4.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po dwóch wcześniejszych porażkach sytuacja Kubota i Melo była bardzo trudna. Musieli wygrać w dwóch setach, w dodatku jak najwyżej w gemach, a także liczyć na korzystny wynik w drugim meczu w tej grupie.

Zobacz także

Polsko-brazylijskiej parze nie udało się w pełni wykonać zadania. Seta rywalom co prawda nie oddali, ale aż 10 straconych gemów zamknęło im drogę do półfinału. Wynik francusko-amerykańskiego spotkania Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut - Mike Bryan, Jack Sock nie ma już dla nich znaczenia.

Kubot i Melo - wyniki

Kubot i Melo drugi sezon są stałymi partnerami. W tym roku wygrali razem cztery imprezy ATP, w tym dwie w pierwszej połowie października. We wrześniu zaś dotarli do finału US Open.

Po raz drugi grali razem w mastersie. Rok temu dotarli do finału. 36-letni Polak brał udział w tych zmaganiach w deblu także w latach 2009-10 i 2014. Brazylijczyk zakwalifikował się do nich teraz po raz szósty z rzędu. Żaden z nich nie wygrał jeszcze tego turnieju.

Wynik meczu w grze podwójnej - Grupa Knowlesa-Nestora:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 3) - Oliver Marach, Mate Pavic (Austria, Chorwacja, 1) 7:6 (7-4), 6:4.

RadioZET.pl/PAP/KS