ATP Finals: Grupowy rywal Hurkacza skreczował. Opuścił kort ze łzami w oczach

15.11.2021 09:17
Matteo Berrettini

Matteo Berrettini nie dokończył meczu z Alexandrem Zverevem w ramach pierwszej kolejki fazy grupowej ATP Finals. Po zakończeniu się pierwszego seta Włoch doznał kontuzji, z powodu której musiał ostatecznie przerwać pojedynek. Na razie wciąż nie wiadomo, co ze zdrowiem siódmego tenisisty globu i czy będzie w stanie zagrać we wtorek z Hubertem Hurkaczem.

Matteo Berrettini skreczował przy stanie 7:6 (9-7), 1:0 dla Alexandra Zvereva. W pierwszym meczu grupy czerwonej Daniił Miedwiediew pokonał Huberta Hurkacza 6:7 (5-7), 6:3, 6:4.

Pierwsza odsłona pojedynku Włocha z Niemcem była bardzo długa i wyrównana. Nieznaczną przewagę miał Zverev, który w pierwszej połowie partii nie wykorzystał aż czterech szans na przełamanie. W 12. gemie z kolei dwa "break pointy", które jednocześnie były piłkami setowymi, zmarnował Berrettini. W tie-breaku lepiej radził sobie tenisista z Hamburga, który wykorzystał trzecią okazję na zakończenie tej trwającej 79 minut odsłony.

ATP Finals: Krecz Berrettiniego w meczu ze Zverevem. Co z rywalem Hurkacza?

Wydawało się, że spotkanie to będzie jednym z tych, które nie zakończą się szybko, jednak doprowadziła do tego kontuzja zawodnika gospodarzy. Po pierwszym gemie, wygranym przez mistrza olimpijskiego z Tokio, poprosił on o przerwę medyczną, podczas której trzymał rękę na żebrach. Przez kilka minut korzystał z pomocy fizjoterapeuty, po czym - nagrodzony brawami przez publiczność - wrócił na kort. Nie wytrwał jednak na nim długo, bowiem już  po następnej akcji przerwał grę, kreczując ze łzami w oczach. Zverev przeszedł na jego stronę kortu i przytulił swojego rywala.

Na razie nie wiadomo, jak bardzo poważny jest uraz Włocha i czy będzie w stanie przystąpić we wtorek do pojedynku z Hurkaczem. Decyzja zapaść ma po poniedziałkowych badaniach lekarskich. Stawką ewentualnego pojedynku będzie zachowanie realnych szans na awans do półfinału ATP Finals. Jeśli jednak zawodnik z Italii wycofa się, to jego miejsce zajmie pierwszy tenisista rezerwowy, rodak Berrettiniego - Jannik Sinner. Zvervev, triumfator kończącej sezon imprezy masters z 2018 roku, zmierzy się zaś tego dnia z broniącym tytułu Miedwiediewem.

ATP Finals: Wyniki meczów pierwszej kolejki

Daniił Miedwiediew (Rosja, 2) - Hubert Hurkacz (Polska, 7) 6:7 (5-7), 6:3, 6:4
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Matteo Berrettini (Włochy, 6) 7:6 (9-7), 1:0 i krecz Berrettiniego