AO: Broniący tytułu Wozniacki i Federer bez straty seta w trzeciej rundzie

16.01.2019 09:39

Broniący tytułu Caroline Wozniacki i Roger Federer awansowali do trzeciej rundy Australian Open. Oboje w swoich pojedynkach nie stracili seta, chociaż Szwajcar był bliski porażki w dwóch pierwszych partiach.

Caroline Wozniacki fot. PAP/EPA

W pierwszym secie spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu deszczu. To jednak nie aura, a 189. w światowym rankingu Evans sprawił tego dnia więcej kłopotów Federerowi. Szwajcar musiał się mocno napracować, by rozstrzygnąć na swoją korzyść dwie pierwsze partie. W trzeciej dzięki przełamaniu zanotowanemu w czwartym gemie łatwiej mu było kontrolować sytuację.

Zawodnik z Bazylei po raz 27. zmierzył się w Wielkim Szlemie z kwalifikantem. Przegrał tylko raz - w 2002 roku w Wimbledonie, gdy lepszy okazał się Chorwat Mario Ancić.

Kolejnym rywalem Federera będzie Amerykanin Taylor Fritz, który niespodziewanie ograł Gaela Monfilsa 6:3, 6:7(8), 7:6(6), 7:6(5).

AO: Wozniacki rozbiła rywalkę

Znacznie mniej problemów miała Caroline Wozniacki. Dunka w godzinę rozbiła 77. w rankingu Szwedkę Johannę Larsson 6:1, 6:3.

Obie zawodniczki w lutym spotkają się w Zielonej Górze podczas meczów Pucharu Federacji, ale aby jeszcze raz zmierzyć się ze sobą, ich reprezentacje będą musiały wyjść z grupy.

W trzeciej rundzie może dojść do hitowego starcia Wozniacki - Maria Szarapowa. By doszło do tego pojedynku Rosjanka musi w środę pokonać Szwedkę Rebeccę Peterson.