AO: Dramatyczne sceny w eliminacjach. Tenisistka zaczęła się dusić na korcie [WIDEO]

14.01.2020 10:25
Dalila Jakupović zaczęła się dusić na korcie

Dalila Jakupović nie dokończyła meczu eliminacji Australian Open 2020 w Melbourne z powodu duszności i ataku kaszlu. Dolegliwości miały związek z nie najlepszą jakością powietrza.

W Australii szaleją pożary i przez to jakość powietrza na całym kontynencie pozostawia wiele do życzenia. Mimo alarmujących apeli m.in. wicelidera rankingu tenisistów Novaka Djokovicia, który sugerował nawet przełożenie turnieju, organizatorzy postanowili nic nie zmieniać w harmonogramie imprezy. We wtorek, mimo fatalnej sytuacji, nakazali grę w eliminacjach Dalili Jakupović i Stefanie Voegele. Te pierwsza nie wytrzymała takich warunków.

Serena Williams wygrała turniej w Auckland. Premię przekaże na walkę z pożarami

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w końcówce drugiego seta. 28-letnia Słowenka usiadła na korcie i wyraźnie nie mogła złapać oddechu. Miała też atak kaszlu, co w konsekwencji doprowadziło do kreczu przy stanie 6:4, 5:6. W tej sytuacji przegrywająca w meczu Szwajcarka awansowała do kolejnej rundy.

- Było bardzo źle. Nigdy z niczym takim się nie spotkałam. Naprawdę byłam wystraszona. Bałam się, że padnę. Dlatego usiadłam na korcie. Nie mogłam chodzić. Nigdy coś takiego mi się nie przytrafiło - mówiła po meczu rozczarowana Jakupović.

Problemy Genie Bouchard

To niejedyne takie zdarzenie w eliminacjach. Z powodu problemów z oddychaniem o przerwę medyczną poprosiła Genie Bouchard i opuściła kort. Kanadyjka pokonała ostatecznie Chinkę Xiaodi You 4:6, 7:6(4), 6:1.

Kłopoty miała też grająca w pokazowym turnieju Kooyong Classic Maria Szarapowa. Jej mecz został przerwany właśnie ze względu na smog.

W eliminacjach odpadła Katarzyna Kawa, która gładko uległa Niemce Antonii Lottner 2:6, 1:6.