Biegaczki narciarskie zaczęły sezon. Dobry występ Moniki Skinder w zawodach w Olos

09.11.2018 13:36

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w sprincie techniką klasyczną w zawodach Pucharu FIS w fińskim Olos. Zwyciężyła Niemka Sandra Ringwald, a w półfinale odpadła Justyna Kowalczyk, która w polskiej kadrze jest asystentką trenera Aleksandra Wierietielnego.

Monika Skinder piąta w Olos fot. Instagram/Monika Skinder

Kowalczyk na Twitterze sprecyzowała, że na start się zdecydowała, "bo miała ochotę". Polka koncentruje się na pracy szkoleniowej, ale nie wyklucza, że wystartuje w sztafecie podczas przyszłorocznych mistrzostw świata w Seefeld.

Wyniki sprintu pań w Olos

Skinder do zwyciężczyni straciła 4,44 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Norweżka Anna Svendsen, a na trzeciej Niemka Laura Gimmler.

Eliza Rucka, Weronika Kaleta, Izabela Marcisz, Urszula Łętocha, Agata Warło i Magdalena Kobielusz odpadły w ćwierćfinałach.

Justyna Kowalczyk była dumna z postawy swoich podopiecznych. "Walczyły jak lwice" - oceniła trenerka.

W sobotę i niedzielę w Olos zostaną rozegrane biegi dystansowe, najpierw stylem klasycznym, a następnie dowolnym.

PŚ w biegach narciarskich 2018/2019

Zmagania o Puchar Świata w sezonie 2018/19 rozpoczną się w weekend 24-25 listopada w fińskim Kuusamo.