Weronika Nowakowska zakończyła sportową karierę: "Odchodzę szczęśliwa"

26.03.2018 17:07

W niedzielę Weronika Nowakowska zakończyła sportową karierę. Polska biathlonistka pożegnała się z publicznością 29. miejscem w biegu masowym w Tiumeni. "Nie byłam wybitna, ale póki co żadna polska biathlonistka nie osiągnęła więcej" - napisała dwukrotna medalistka mistrzostw świata w Kontiolahti.

Weronika Nowakowska kończy karierę fot. PAP/EPA

"... i to by było na tyle... - tak Nowakowska rozpoczęła swój wpis na Facebooku. "Odchodzę szczęśliwa, spełniona i radosna" - dodała najlepsza polska biathlonistka w historii.

"Kiedy opadną emocje na pewno napiszę coś więcej, a tymczasem SERDECZNE DZIĘKI Z CAŁEGO SERCA dla wszystkich, którzy współtworzyli, wspierali i obserwowali moją karierę" - podkreśliła była już zawodniczka.

Dwa medale MŚ 2015

Weronika Nowakowska jest najbardziej utytułowaną polską biathlonistką w historii. Taki status zapewniły jej dwa medale z mistrzostw świata w Kontiolahti w 2015 roku. Wówczas Polka zdobyła srebro w sprincie i brąz w biegu pościgowym.

Startowała na trzech kolejnych igrzyskach olimpijskich. Najlepszy wynik osiągnęła w swoim debiucie w Vancouver, gdy była 5. w biegu indywidualnym na 15 km. Miejsca w dziesiątce wywalczyła także z Soczi, kiedy zajęła 7. pozycję w sprincie i 10. w sztafecie.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

O igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu - jak sama wspominała - wolałaby jak najszybciej zapomnieć.

Puchar Świata bez podium

W Pucharze Świata najlepszy był dla niej sezon 2014/2015, kiedy uplasowała się na 14. pozycji w klasyfikacji generalnej. Mimo dwóch krążków MŚ, nigdy nie udało jej się stanąć na pucharowym podium.

Teraz Weronika Nowakowska zamierza poświęcić swój czas rodzinie, a przede wszystkim 2-letnim bliźniakom, Kubie i Kacprowi.