Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turniej Czterech Skoczni nie zwalnia tempa. Czas na Garmisch-Partenkirchen

30.12.2018 12:00
sport

W poniedziałek na Grosse Olympiaschanze w niemieckim Garmisch-Partenkirchen odbędą się kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy, w Oberstdorfie, wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi, a najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był piąty.

skoki narciarskie fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W dziewięciu z ostatnich 17 edycji w imprezie triumfował zwycięzca inauguracyjnych zawodów. Kobayashi od początku sezonu prezentuje się rewelacyjnie. Wygrał pięć z ośmiu indywidualnych konkursów Pucharu Świata 2018/19, ale niedzielne zmagania dają rywalom nadzieję, że można go pokonać.

Japończyk był zdecydowanym liderem na półmetku, jednak po słabszej drugiej próbie ostatecznie wyprzedził Niemca Markusa Eisenbichlera o zaledwie 0,4 pkt. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft.

Mieszane uczucia towarzyszą Polakom. Obecność trzech w najlepszej dziesiątce trudno uznać za wynik słaby, ale szósta pozycja Piotra Żyły i ósma Kamila Stocha nieco rozczarowują. W klasyfikacji generalnej PŚ zajmują bowiem drugą i trzecią lokatę.

W poniedziałek o prawo startu w pierwszej serii w Ga-Pa będą walczyli jeszcze Jakub Wolny, Stefan Hula, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.

Kwalifikacje TCS w Ga-Pa na żywo na sport.radiozet.pl od godz. 14.00.

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń