Znakomita wygrana polskiego skoczka! Jednym skokiem zdeklasował rywali!

16.12.2017 19:49

Tomasz Pilch w fantastycznym stylu wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego rozgrywanego w fińskim Kuusamo. Polak był ósmy po pierwszej serii, ale dzięki drugiemu skokowi na 143,5 metra zapewnił sobie drugą wygraną w tym sezonie.

Tomasz Pilch fot. Facebook / PZN

W pierwszej serii Pilch skoczył 131,5 metra i nic nie wskazywało na to, że nastolatek znajdzie się na podium. Jednak w drugiej próbie, polski zawodnik odpalił prawdziwą petardę i uzyskał 143,5 metra. Dzięki temu skokowi, 17-latek awansował z ósmej pozycji na pierwszą i wygrał zawody. Podium uzupełnili Słoweńcy: Nejc Dezman i Ziga Jelar.

Po pierwszej serii prowadził Jurij Tepes, który skoczył 143 metry. Jednak w serii finałowej 28-latek wylądował na 133 metrze i 50 centymetrze, co ostatecznie dało mu czwarte miejsce. Pozostali biało-czerwoni spisali się mizernie: Aleksander Zniszczoł był 19., Paweł Wąsek 25., a Bartosz Czyż 43.

Zagłosuj

Czy Tomasz Pilch poradziłby sobie w Pucharze Świata?

To było drugie zwycięstwo Pilcha w Pucharze Kontynentalnym w tym sezonie W ubiegłą sobotę, nastolatek stanął na najwyższym stopniu podium w kanadyjskim Whistler. Wygrana w Kuusamo sprawiła, że Pilch awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. 17-latek ma 236 punktów i o 80 "oczek" wyprzedza drugiego Andreasa Wanka.