TCS: Z kim Polacy powalczą w serii KO? Zobacz wyniki kwalifikacji

29.12.2017 18:12

Pięciu z sześciu polskich skoczków zakwalifikowało się do sobotniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Dużego pecha miał Jakub Wolny, który zajął 51. miejsce.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA

Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Dawid Kubacki, który poszybował na 130,5 m i wspólnie z Peterem Prevcem zajął 6. miejsce. Pół metra dalej lądował świeżo upieczony mistrz Polski Stefan Hula, ale otrzymał niższe noty i uplasował się na 12. pozycji.

Nieco poniżej oczekiwań spisał się broniący tytułu Kamil Stoch. Dwukrotny mistrz olimpijski skoczył tylko 118 m, co dało mu 28. lokatę. Przed nim znalazł się Maciej Kot. Piotr Żyła był 18.

Widowisko popsuli trochę sędziowie, którzy wielokrotnie zmieniali belkę ze względu na niestabilny wiatr. Niestety mieli przy tym dużego pecha - kiedy belka zmieniała swoje położenie, podmuchy wzmacniały się bądź słabły, przez co trudno było dopasować rozbieg i część zawodników, w tym Stoch i Wellinger, zapłacili za to krótszymi skokami.

Z kim Polacy w serii KO?

Kwalifikacje wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Richard Freitag. Za nim uplasowali się Junshiro Kobayashi i Stefan Kraft.

W pierwszej serii konkursowej (K.O.) będziemy świadkami dwóch par polsko-francuskich i polsko-austriackich. Kamil Stoch będzie rywalizował z Clemensem Aignerem, a Maciej Kot z Manuelem Fettnerem, z kolei Piotr Żyła trafił na Jonathana Learoyda, a Stefan Hula na Vincenta Descombes-Sevoie. Dawid Kubacki zmierzy się z podopiecznym Łukasza Kruczka, Alexem Insamem.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Sobotni konkurs rozpocznie się o godzinie 16:30.