Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

TCS w Bischofshofen: Zapadła decyzja ws. kwalifikacji

05.01.2019 15:57
sport

Organizatorzy podjęli decyzję w sprawie kwalifikacji do ostatniego konkursu w ramach Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Ostatecznie odbędą się one w niedzielę po serii treningowej. Historyczna decyzja wiąże się z tym, że konkurs będzie rozgrywany bez systemu KO.

Bischofshofen fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Z powodów obfitych opadów śniegu pierwszą decyzją organizatorów było skrócenie treningów do jednej sesji, która miała rozpocząć się o godzinie 17.00. Z kolei kwalifikacje zaplanowano godzinę później. O godzinie 15.45 jury zebrało się ponownie i postanowiło o przełożeniu treningu i kwalifikacji na niedzielę. Na początku odbędzie się jedna seria treningowa, która rozpocznie się o godzinie 13.30. Tuż po niej odbędą się kwalifikacje.

Konkurs ma wystartować zgodnie z planem, bo o godzinie 17.00. Jednak zawody odbędą się bez systemu KO.

Blisko triumfu w TCS jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk wygrał w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen oraz Innsbrucku i aż o 45,5 pkt wyprzedza Niemca Markusa Eisenbichlera. Trzeci jest Norweg Andreas Stjernen.

Z Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch. Triumfator dwóch poprzednich edycji wciąż ma szansę na podium. Od Eisenbichlera dzieli go 19,5 pkt, a od Stjernena - 15,3.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW

Oceń