Jest skład na Turniej Czterech Skoczni! 17-latek otrzyma szansę

22.12.2017 11:15

Stefan Horngacher ogłosił kadrę skoczków na Turniej Czterech Skoczni. W składzie znaleźli się "etatowi" reprezentanci Polski w tym sezonie. Niespodzianką jest natomiast włączenie do kadry 17-letniego Tomasza Pilcha.

Jest skład na Turniej Czterech Skoczni! 17-latek otrzyma szansę fot. PAP/EPA

Zagłosuj

Czy Tomasz Pilch będzie w przyszłości gwiazdą skoków?

Siostrzeniec Adama Małysza do kadry dołączy jednak dopiero na trzeci konkurs w Innsbrucku. W dwóch poprzednich - w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen - wystartują: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Jakub Wolny.

17-letni Tomasz Pilch przed startem w Turnieju Czterech skoczni wystąpi w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Polak jest liderem klasyfikacji generalnej tego cyklu. Wygrał w nim dwa z czterech w tym sezonie konkursów.

Kim jest Tomasz Pilch? Co osiągnął siostrzeniec Małysza?

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się 30 grudnia w Oberstdorfie. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie wygrał go Kamil Stoch, a drugie miejsce zajął Piotr Żyła.