Żyła zdetronizowany, Stoch nie wytrzymał. Stefan Hula mistrzem Polski!

26.12.2017 16:16

Stefan Hula zdobył w Wiśle-Malince tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich, drugi był Piotr Żyła, a trzeci Kamil Stoch.

Medaliści MP w skokach fot. PAP

Po pierwszej serii prowadzili Hula i Stoch. Obaj zdobyli po 121,8 pkt. Pierwszy z nich oddał skok 123,5 m, a drugi 126 (ale miał niskie noty za lądowanie). Trzeci był Żyła – 119 m (111,7 pkt).

W serii finałowej Hula wylądował na 126 m, podczas gdy jego główny rywal, dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi, tylko na 111,5 m. To sprawiło, że pomiędzy obu zawodników wskoczył jeszcze ustępujący mistrz, Piotr Żyła. 31-latek ze Szczyrku triumfował jednak z ogromną, ponad 20-punktową przewagą nad drugim "Wewiórem".

Dla Stefana Huli to pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski.

Loteria na skoczni

Na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem wtorkowych zawodów nie było wiadomo czy one się odbędą. Wszystko z powodu wiatru. Dopiero przed godz. 12 Polski Związek Narciarski ogłosił, że mistrzostwa dojdą w tym dniu do skutku. Odbyły się jednak w trudnych, loteryjnych warunkach.

W mistrzostwach kraju nie wystartowało pięciu zawodników, którzy pojechali do Engelbergu na zawody Pucharu Kontynentalnego. Byli to: Klemens Murańka, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsik, Aleksander Zniszczoł.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

W konkursie w Wiśle-Malince rywalizowało 35 zawodników. Z tego powodu nie przeprowadzono kwalifikacji, a zamiast tego dodatkową serię treningową.

Tytułu bronił Żyła, który rok temu wygrał na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Drugi był Dawid Kubacki, a trzeci Maciej Kot. Stoch zrezygnował wówczas ze startu z powodu przeziębienia.