Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher wypowiedział się na temat Jana Ziobro. Chce dać mu szansę

01.02.2018 14:24
sport

Trener polskich skoczków Stefan Horngacher skomentował aferę z udziałem Jana Ziobro. Austriak próbował dać mu szansę powrotu, ale medalista mistrzostw świata z Falun nie przyjął jego propozycji.

Stefan Horngacher fot. Mateusz Jagielski / EastNews
Zagłosuj

Czy Jan Ziobro powinien zostać przywrócony do kadry?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chłopak robi monolog na Facebooku, a ja najpierw chciałbym z nim porozmawiać i ustalić, w czym problem. Próbowałem dać mu szansę powrotu, wskazówki, co robić, by wrócić i zacząć od FIS Cupów. Ale nie chciał - powiedział szkoleniowiec w programie "Wilkowicz Sam na Sam".

Na początku stycznia Jan Ziobro opublikował w sieci filmik, na którym zapowiedział zawieszenie kariery z powodu "niszczenia, dyskryminowania i poniżania" go przez Polski Związek Narciarski i obecną kadrę szkoleniową. W kolejnych nagraniach skoczek starał się przedstawić dowody potwierdzające jego tezę, ale faktycznie brakowało tam konkretów.

PZN podjął wreszcie decyzję o wyrzuceniu Jana Ziobry z kadry B, ale można się spodziewać, że ta sprawa nie jest jeszcze zakończona. W każdym razie Horngacher nie skreślił jeszcze zawodnika i zapowiada chęć rozmowy. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń.

RadioZET.pl/Wilkowicz Sam na Sam/KS

Oceń