Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher ogłosi dziś decyzję ws. swojej przyszłości

02.03.2019 09:00
sport

Jak informuje dziennikarz Eurosportu Kacper Merk, w sobotę Stefan Horngacher ogłosi ostateczną decyzję w sprawie swojej przyszłości. Wraz z końcem tego sezonu Austriakowi wygasa umowa z Polskim Związkiem Narciarskim, a jego usługami poważnie zainteresowani są Niemcy.

Stefan Horngacher w sobotę ogłosi decyzję ws. przyszłości fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Jaka będzie decyzja Horngachera?

Stefan Horngacher jest trenerem reprezentacji Polski od marca 2016 roku. Pod jego wodzą cała drużyna zanotowała progres, czego najlepszym dowodem jest pierwszy w historii triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów. Swoje premierowe konkursy Pucharu Świata wygrywali Maciej Kot i Dawid Kubacki, a ten drugi w piątek został mistrzem świata na skoczni normalnej w Seefeld.

Strona polska chciałaby przedłużyć z nim kontrakt, ale Austriak, który na co dzień mieszka w Niemczech, otrzymał również poważną ofertę z tamtejszej federacji. Jego oficjalną decyzję mamy poznać w sobotę, która będzie ostatnim dniem rywalizacji skoczków narciarskich na MŚ w Seefeld.

MŚ w Seefeld: Konkurs mieszany z Polakami

O godzinie 16 rozpocznie się konkurs mieszany, w którym po raz pierwszy zobaczymy reprezentację Polski. Biało-czerwoni wystąpią w składzie Kamila Karpiel, Kinga Rajda, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Najpewniej po nim Horngacher poinformuje opinię publiczną o swojej przyszłości.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS

Oceń