Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher o zwycięstwie Polaków: Mam zastrzeżenia do Stocha

15.02.2019 21:14
sport

Stefan Horngacher wypowiedział się na temat fantastycznego zwycięstwa Polaków w konkursie drużynowym w Willingen. Austriak nie szczędził pochwał dla Jakuba Wolnego, który po ostatnim występie w drużynie w Lahti powstał jak feniks z popiołów.

Stefan Horngacher fot. Marek Lasyk/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Polscy skoczkowie nie mieli sobie równych podczas konkursu drużynowego w Willingen. Cała czwórka: Żyła, Wolny, Kubacki, Stoch nie zawiodła i nad drugimi Niemcami uzbierali niecałe 80 punktów przewagi. Chociaż trener polskiej kadry był bardzo zadowolony z występu swoich podopiecznych, miał kilka zastrzeżeń, co do Kamila Stocha.

- Zawsze może być lepiej, jestem oczywiście bardzo zadowolony ze skoków, ale można mieć kilka zastrzeżeń do skoków Kamila Stocha. Jakub Wolny skakał na znakomitym poziomie, najwyższym. Nauczył się wiele w tym nieudanym konkursie w Lahti w zeszłym tygodniu. Poradził sobie z presją – komentował Horngacher w wywiadzie dla TVP.

Gdyby zawody zaliczałyby się do konkursu indywidualnego, zwycięstwo przypadłoby Jakubowi Wolnemu. Chociaż 23-latek prezentuje się znakomicie i jest pewny ostatniego miejsca w drużynie na mistrzostwa świata w Seefeld, Austriak wyjaśnił, że rywalizacja będzie trwać do samego końca.

- Oczywiście teraz mamy czterech świetnych skoczków, ale zarówno Stefan Hula, jak i Maciej Kot mają jeszcze szanse na wejście do drużyny. Wiem, że Wolny był najlepszy indywidualnie, ale dzisiaj był konkurs drużynowy. Cieszą mnie wyniki indywidualne, ale nie przywiązuje żadnej wagi do tych obliczeń. Teraz skupiamy się tylko na kwalifikacjach i dwóch konkursach indywidualnych – zaznaczył Horngacher.

PŚ w Willingen: W weekend konkursy indywidualne

W sobotę i niedzielę w Willingen odbędą się konkursy indywidualne. Początek zawodów rozpocznie się kolejno: o 16.00 i 15.15. Relacja na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP/MW

Oceń