Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher komentuje słabą formę Stocha

17.03.2019 12:16
xxx sport

Stefan Horngacher wciąż nie podjął decyzji o tym, czy pozostanie trenerem reprezentacji Polski. Austriak w ostatniej rozmowie podkreślił, że musi wyjaśnić jeszcze kilka rzeczy z niemiecką federacją narciarską.

Stefan Horngacher fot. Lukasz Kalinowski/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch poprawi się w konkursie indywidualnym w Vikersund?

Stefan Horngacher nadal nie obrał kierunku na przyszły rok. Nie wiadomo, czy szkoleniowiec Polaków zostanie z biało-czerwonymi, czy przyjmie ofertę naszych zachodnich sąsiadów. Najpierw miał ogłosić swoje plany po mistrzostwach świata w Seefeld, ale były skoczek narciarski przełożył termin decyzji na koniec turnieju Raw Air. Teraz wygląda na to, że po Vikersund wciąż nie otrzymamy odpowiedzi.

Stefan Horngacher odejdzie z polskiej kadry? Kiedy decyzja Horngachera?

- Nie mogę teraz nic więcej powiedzieć, bo byłem teraz przez tydzień w Norwegii i nie miałem spotkań z niemieckimi działaczami. Powrócimy do rozmów w przyszłym tygodniu, więc w Planicy będę mógł powiedzieć więcej – przyznał Horngacher w rozmowie z TVP Sport.

Stefan Horngacher o słabej formie Kamila Stocha

Współpraca austriackiego trenera z Niemcami stoi pod znakiem zapytania. W wywiadzie dla TVP, 49-latek przekonywał, że dalej ma pewne kwestie do wyjaśnienia. Poza sprawą zmiany pracodawcy, pozostaje problem Kamila Stocha. W ostatnim czasie lider polskiej kadry mocno zawodzi. W konkursie drużynowym w Vikersund wypadł najgorzej w polskim zespole.

- Tak naprawdę nie wiem, co się dzieje z Kamilem. Ma problem przy odbiciu, ale nie wiem, dlaczego nie jest w stanie go rozwiązać. Zwykle nie jest to zbyt duży problem. W Lillehammer oddawał bardzo dobre skoki, ale w Trondheim już pojawiły się kłopoty, a tutaj nie jest dobrze, Kamil jest zbyt daleko od optymalnej dyspozycji. Nadal jednak to lider zespołu. Pomożemy mu w tym, by w niedzielę pokazał dobre skoki - tłumaczył.

Konkurs indywidualny w Vikersund NA ŻYWO: O której?

Konkurs indywidualny w Vikersund odbędzie się w niedzielę. Zawody zakończą zmagania Raw Air. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 17.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń