Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher komentuje słabą formę Stocha

17.03.2019 12:16
sport

Stefan Horngacher wciąż nie podjął decyzji o tym, czy pozostanie trenerem reprezentacji Polski. Austriak w ostatniej rozmowie podkreślił, że musi wyjaśnić jeszcze kilka rzeczy z niemiecką federacją narciarską.

Stefan Horngacher fot. Lukasz Kalinowski/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku 

Zagłosuj

Czy Kamil Stoch poprawi się w konkursie indywidualnym w Vikersund?

Stefan Horngacher nadal nie obrał kierunku na przyszły rok. Nie wiadomo, czy szkoleniowiec Polaków zostanie z biało-czerwonymi, czy przyjmie ofertę naszych zachodnich sąsiadów. Najpierw miał ogłosić swoje plany po mistrzostwach świata w Seefeld, ale były skoczek narciarski przełożył termin decyzji na koniec turnieju Raw Air. Teraz wygląda na to, że po Vikersund wciąż nie otrzymamy odpowiedzi.

Stefan Horngacher odejdzie z polskiej kadry? Kiedy decyzja Horngachera?

- Nie mogę teraz nic więcej powiedzieć, bo byłem teraz przez tydzień w Norwegii i nie miałem spotkań z niemieckimi działaczami. Powrócimy do rozmów w przyszłym tygodniu, więc w Planicy będę mógł powiedzieć więcej – przyznał Horngacher w rozmowie z TVP Sport.

Stefan Horngacher o słabej formie Kamila Stocha

Współpraca austriackiego trenera z Niemcami stoi pod znakiem zapytania. W wywiadzie dla TVP, 49-latek przekonywał, że dalej ma pewne kwestie do wyjaśnienia. Poza sprawą zmiany pracodawcy, pozostaje problem Kamila Stocha. W ostatnim czasie lider polskiej kadry mocno zawodzi. W konkursie drużynowym w Vikersund wypadł najgorzej w polskim zespole.

- Tak naprawdę nie wiem, co się dzieje z Kamilem. Ma problem przy odbiciu, ale nie wiem, dlaczego nie jest w stanie go rozwiązać. Zwykle nie jest to zbyt duży problem. W Lillehammer oddawał bardzo dobre skoki, ale w Trondheim już pojawiły się kłopoty, a tutaj nie jest dobrze, Kamil jest zbyt daleko od optymalnej dyspozycji. Nadal jednak to lider zespołu. Pomożemy mu w tym, by w niedzielę pokazał dobre skoki - tłumaczył.

Konkurs indywidualny w Vikersund NA ŻYWO: O której?

Konkurs indywidualny w Vikersund odbędzie się w niedzielę. Zawody zakończą zmagania Raw Air. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godzinie 17.00. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń