Rosjanie stracili dwa kolejne medale igrzysk w Soczi

09.11.2017 14:50

Rosja straciła dwa kolejne medale zimowych igrzysk w Soczi po tym, jak zdyskwalifikowanych zostało czworo biegaczy narciarskich: Maksim Wylegżanin, Aleksiej Pietuchow, Jewgienia Szapowałowa i Julia Iwanowa - poinformowała agencja R-Sport powołując się na MKOl.

Soczi 2014 fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- MKOl uznał, że cała czwórka winna jest złamania procedur dopingowych - przekazała szefowa rosyjskiej federacji biegów narciarskich Jelena Wialbe.

Na olimpijskim podium w 2014 roku z tej czwórki stanął Wylegżanin - drugi w biegu na 50 km techniką dowolną i w sprincie drużynowym w parze z Nikitą Kriukowem.

1 listopada złoto z Soczi na 50 km stracił inny rosyjski zawodnik Aleksander Legkow. Odebrano mu także srebro w sztafecie 4x10 km, w której startował wspólnie z Wylegżaninem, Dmitrijem Żaparowem i Aleksandrem Biessmiertnychem. Razem z Legkowem dożywotnim zakazem startów w igrzyskach został ukarany inny biegacz narciarski Jewgienij Biełow.