Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skoki w Zakopanem: Bilety tylko u koników. Ceny? Nawet 5555 zł!

16.01.2018 18:10
sport

Na dziesięć dni przed konkursami Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem kwitnie nielegalna dystrybucja biletów. U "koników" wejściówka na zawody kosztuje nawet 5555 zł!

Wielka Krokiew fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Legalnych biletów od dawna nie można już nabyć. Ostatnie sukcesy Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni i dobra forma całej drużyny sprawiły, że kibice w mig wykupili wszystkie wyjściówki. Niestety wśród szczęśliwych nabywców znalazły się również nieuczciwe osoby, które na kolejnym "bumie" w polskich skokach chcą zarobić.

W internecie bez trudu można znaleźć bilety na wyprzedane już konkursy w Zakopanem. Ceny wahają się od 399 zł do 1299 zł, ale na jednym z portali za wejściówkę ktoś zażyczył sobie aż 5555 zł. Normalnie za bilety trzeba było zapłacić od 70 do 250 zł.

Policja ma związane ręce

Organizatorzy PŚ w Zakopanem zgłosili sprawę do prokuratury, ale ta musiała przekazać ją policji.

- Przestępstwem byłoby sprzedawanie fałszywych biletów. Zawiadomienie, które otrzymaliśmy z TZN, miało znamiona wykroczenia, a takie sprawy automatycznie przekazujemy na policję - tłumaczy tę decyzję Barbara Bogdanowicz z zakopiańskiej prokuratury rejonowej.

Policja miała jednak związane ręce, gdyż ze względu na charakter sprawy nie mogła ustalić ani billingów, ani numerów IP komputerów, z których wystawiane były bilety. Część ogłoszeń została skasowana. W efekcie postępowanie zostało umorzone.

Organizatorzy konkursów w Zakopanem apelują, aby nie nabywać wejściówek z niesprawdzonych źródeł i po zawyżonych cenach, bowiem w takim przypadku nabywca uczestniczy w łamaniu prawa.

Zawody PŚ w Zakopanem odbędą się w dniach 26-28 stycznia. W najbliższy weekend w Oberstdorfie skoczkowie będą rywalizowali o tytuł mistrza świata w lotach narciarskich.

RadioZET.pl/sport.pl/KS

Oceń