Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PŚ w Planicy: Pogoda będzie łaskawa dla organizatorów

24.03.2017 09:37
sport

Piątkowy konkurs w lotach narciarskich w Planicy powinien odbyć się w sprawiedliwych warunkach. Tak przynajmniej wynika z prognoz pogody.

Dawid Kubacki fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Który ze skoczków zdobędzie Kryształową Kulę?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Aura w tym sezonie kilkukrotnie krzyżowała plany organizatorom. W trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku odbyła się tylko jedna seria, a wyniki pierwszej były loteryjne. W cyklu Raw Air wiatr hulał niemal na każdej skoczni i doprowadził do odwołania zawodów w Lillehammer. Wszystko wskazuje na to, że finał tego sezonu odbędzie się w stabilnych warunkach, a to oznacza, że o losach Kryształowej Kuli, o którą walczą Stefan Kraft i Kamil Stoch, zdecyduje aktualna forma, a nie przypadek.

Na piątek synoptycy w Planicy zapowiadają spore zachmurzenie, ale nie powinno padać. Będzie za to bardzo ciepło, bo temperatura może dojść nawet do 15 stopni Celsjusza. Najważniejsze, że nie będzie mocno wiać - w porze zawodów, a więc o godzinie 15, wiatr nie powinien przekraczać 1 m/s.

W pierwszej serii konkursowej zobaczymy czterech reprezentantów Polski: Dawida Kubackiego, Piotr Żyłę, Macieja Kota i Kamila Stocha, który do lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stefana Krafta traci tylko 31 punktów. Relacja na żywo na radiozet.pl.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS

Oceń