Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Stefan Horngacher pożegna się z posadą trenera Polaków?

29.12.2018 22:05
sport

Stefan Horngacher może przestać być trener polskich skoczków. Wszystko przez Wernera Schustera, który nie przedłużył umowy z reprezentacją Niemiec. Media podają, że Austriak jest jednym z dwóch kandydatów na objęcie zespołu naszych zachodnich sąsiadów.

Stefan Horngacher fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Gazeta „Frankfurter Rundschau” podkreśla, że Werner Schuster ma ważny kontrakt z reprezentacją Niemiec do końca sezonu 2018/19. Już wiadomo, że były austriacki skoczek nie chce przedłużać umowy, co oznacza, że Niemcy będą musieli znaleźć nowego szkoleniowca dla swoich zawodników.

Na tę chwilę jest dwóch kandydatów: Martin Schmitt i Stefan Horngacher. Zatrudnienie tego pierwszego byłoby dużym ryzykiem, ponieważ trzykrotny medalista olimpijski nie ma doświadczenia jako pierwszy trener, dlatego jego wybór jest mało prawdopodobny. Sam były skoczek uważa, że Schuster powinien pozostać na stanowisku. 49-latek jest podopiecznym niemieckiej kadry od 2008 roku. Jednak nie wszystko jest jeszcze stracone, ponieważ Niemiecki Związek Narciarski ma czas do końca sezonu, aby przekonać aktualnego szkoleniowca.

Z kolei Horngacher już przy przedłużaniu umowy z PZN-em podkreślał, że chce być bliżej żony, która na co dzień mieszka w Niemczech, a praca w Polsce powoduje, że małżonkowie spędzają ze sobą mniej czasu. Dlatego objęcie niemieckiej kadry byłoby Austriakowi na rękę.

Jednak zanim do czegokolwiek dojdzie warto przypomnieć, że rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim rozpoczną się najwcześniej po mistrzostwach świata w Seefeld.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń