Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Takich problemów Stoch nie miał nigdy. Sprzęt powodem słabszych skoków?

13.03.2017 12:42
sport

Kamil Stoch nie prezentuje w Raw Air 2017 dobrej formy. Przez słabsze skoki stracił pozycję lidera Pucharu Świata. Jak tłumaczy trener polskiej kadry, Stefan Horngacher, przyczyną może być sprzęt. - Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby Kamil miał takie problemy - wyjawił.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wróci w tym sezonie na pozycję lidera PŚ?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch był wielkim faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata w Lahti. W konkursach indywidualnych nie zdobył jednak ani jednego medalu. Niepowodzenie powetował sobie jednak w konkursie drużynowym, gdzie wraz z kolegami wywalczył złoty medal. Podczas ostatnich zawodów w Oslo potwierdził jednak, że nie jest w najlepszej dyspozycji. W niedzielnym konkursie indywidualnym zajął dopiero 22. miejsce. Zupełnie zepsuł skok w serii finałowej, gdzie osiągnął zaledwie 114,5 m. W trakcie lotu miał jednak duże problemy i musiał ratować się przed upadkiem. Jak się okazuje, przyczyną jego kłopotów w powietrzu wcale nie był wiatr.

- Nie wiemy jeszcze do końca, ale coś nie gra w jego sprzęcie, być może nartach, wiązaniach lub butach. Wszystko sprawdziliśmy, mamy pewne podejrzenie i chcemy coś jutro wypróbować na treningu. Mam nadzieję, że znajdziemy wreszcie dla niego odpowiednią konfigurację, aby leciał prosto - wyjaśniał w rozmowie z portalem skijumping.pl trener Horngacher.

- Nigdy nie widziałem, aby Kamil miał takiego typu problemy w powietrzu, nawet podczas treningów latem. To pozwala mi sądzić, że wina leży jednak po stronie materiału lub sprzętu - dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Stoch jest w tej chwili wiceliderem Pucharu Świata. Ma 31 punktów straty do prowadzącego Stefana Krafta. Okazję do odrobienia strat będzie miał już we wtorek, kiedy to odbędzie się konkurs na skoczni w Lillehammer.

Początek Raw Air 2017 w Lillehammer we wtorek o godz. 17.00. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosporcie.

RadioZET.pl/AN

Oceń