Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Takich problemów Stoch nie miał nigdy. Sprzęt powodem słabszych skoków?

13.03.2017 12:42
xxx sport

Kamil Stoch nie prezentuje w Raw Air 2017 dobrej formy. Przez słabsze skoki stracił pozycję lidera Pucharu Świata. Jak tłumaczy trener polskiej kadry, Stefan Horngacher, przyczyną może być sprzęt. - Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby Kamil miał takie problemy - wyjawił.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wróci w tym sezonie na pozycję lidera PŚ?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Stoch był wielkim faworytem do zdobycia tytułu mistrza świata w Lahti. W konkursach indywidualnych nie zdobył jednak ani jednego medalu. Niepowodzenie powetował sobie jednak w konkursie drużynowym, gdzie wraz z kolegami wywalczył złoty medal. Podczas ostatnich zawodów w Oslo potwierdził jednak, że nie jest w najlepszej dyspozycji. W niedzielnym konkursie indywidualnym zajął dopiero 22. miejsce. Zupełnie zepsuł skok w serii finałowej, gdzie osiągnął zaledwie 114,5 m. W trakcie lotu miał jednak duże problemy i musiał ratować się przed upadkiem. Jak się okazuje, przyczyną jego kłopotów w powietrzu wcale nie był wiatr.

- Nie wiemy jeszcze do końca, ale coś nie gra w jego sprzęcie, być może nartach, wiązaniach lub butach. Wszystko sprawdziliśmy, mamy pewne podejrzenie i chcemy coś jutro wypróbować na treningu. Mam nadzieję, że znajdziemy wreszcie dla niego odpowiednią konfigurację, aby leciał prosto - wyjaśniał w rozmowie z portalem skijumping.pl trener Horngacher.

- Nigdy nie widziałem, aby Kamil miał takiego typu problemy w powietrzu, nawet podczas treningów latem. To pozwala mi sądzić, że wina leży jednak po stronie materiału lub sprzętu - dodał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Stoch jest w tej chwili wiceliderem Pucharu Świata. Ma 31 punktów straty do prowadzącego Stefana Krafta. Okazję do odrobienia strat będzie miał już we wtorek, kiedy to odbędzie się konkurs na skoczni w Lillehammer.

Początek Raw Air 2017 w Lillehammer we wtorek o godz. 17.00. Transmisja na żywo w TVP 1 i Eurosporcie.

RadioZET.pl/AN

Oceń