Stefan Horngacher sięga po plan awaryjny

07.12.2018 15:21
xxx sport

Odwołany weekend Pucharu Świata w Titisee-Neustadt pokrzyżował plany wszystkim zawodnikom, którzy musieli zacząć szukać miejsca do treningu. Polscy skoczkowie będą trenować w Zakopanem.

Stefan Horngacher fot. Mateusz Jagielski / EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku    

Kiedy FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) podało niespodziewaną informację o odwołaniu weekendu Pucharu Świata, ekipy zaczęły szukać odpowiedniego miejsca, które umożliwi im spokojne przygotowanie się do kolejnych zawodów.

Okazało się, że to wcale nie jest takie proste, ponieważ niemal w całej Europie brakuje śniegu. Na szczęście COS w Zakopanem stanął na wysokości zadania i przygotował odpowiednie warunki do trenowania na Wielkiej Krokwi. Dzięki temu Stefan Horngacher będzie miał doskonałą okazję do popracowania nad pewnymi elementami u poszczególnych zawodników. Informację na Twitterze potwierdził PZN.

- Od soboty zgrupowanie w Zakopanem rozpoczną nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A, którzy będą trenowali na Wielkiej Krokwi. PZN oraz drużyna Stefana Horngachera bardzo dziękują dyrekcji oraz pracownikom Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, którzy przez ostatnie dni dołożyli wszelkich starań, aby bardzo dobrze przygotować obiekt do treningu naszych najlepszych skoczków narciarskich – czytamy w oświadczeniu.

RadioZET.pl/Twitter/MW

Oceń