Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skoki na stadionie? Apoloniusz Tajner nie rezygnuje z pomysłu

29.04.2018 13:02
sport

Apoloniusz Tajner nie ukrywa, że jego marzeniem jest organizacja zawodów skoków narciarskich na stadionie. Prezes PZN wciąż uważa, że plan może zostać zrealizowany. Zdaniem byłego trenera skoczków nowe możliwości daje stadion w Chorzowie.

Apoloniusz Tajner fot. Marek Podmokły Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nadal głównym obiektem, na którym miałby odbyć się konkurs jest Stadion Narodowy w Warszawie, ale oprócz niego pojawił się nowy kandydat – "Kocioł Czarownic" w Chorzowie. Na piłkarskiej arenie powstałaby skocznia K-90, która zostałaby naśnieżona przez firmę Supersnow.

Zagłosuj

Czy skoki na stadionie to dobry pomysł?

- Pomysł nie został w pełni odrzucony i cały czas bierzemy go pod uwagę. Kolejne możliwości daje nam niedawno otwarty Stadion Śląski w Chorzowie – powiedział Tajner.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego wciąż nie podał konkretnych informacji na temat przeprowadzenia zawodów na stadionie. Były trener skoczków chciałby zorganizować konkurs pod koniec października, ale przeprowadzenie zawodów w najbliższym sezonie jest mało prawdopodobne.

- Międzynarodowa Federacja Narciarska szuka urozmaiceń. Chcielibyśmy zrobić konkurs pod koniec października. Coś na wzór tego, co robią alpejczycy na inaugurację sezonu.

Pomysł nietypowego konkursu popiera Walter Hofer. Schody zaczynają się już w kwestii finansowej, ponieważ środki potrzebne na organizację takich zawodów przekraczają wysokość 20 milionów złotych. Jednak przychody z biletów i praw transmisyjnych nie spowodują, że organizatorzy wyjdą na zero.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/MW

Oceń