Cudu nie było. Kraft pokonał Stocha i zdobył Puchar Świata!

26.03.2017 11:51

Stefan Kraft wygrał ostatni w tym sezonie konkurs skoków narciarskich. W ten sposób przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jeszcze przed dzisiejszymi zawodami szansę na wyprzedzenie Austriaka miał Kamil Stoch. W niedzielę zajął jednak dopiero 5. miejsce.

Stefan Kraft fot. PAP/EPA

To była dla Polaka praktycznie misja niemożliwa. O ile w to, że może wygrać konkurs, mocno wierzyliśmy, tak w to, że Kraft zajmie co najwyżej 18. miejsce, już raczej nie. I nie myliliśmy się. Już w pierwszej serii Kraft odleciał wszystkim rywalom po niesamowitym skoku na odległość 250 metrów. To wystarczyło, bowiem druga seria została odwołana z powodu mocno wiejącego wiatru.

Kamil Stoch poszybował na odległość 222,5 metra, co dało mu 5. miejsce. Polaka wyprzedził Markus Eisenbichler, który uzyskał aż 243 metry. Na podium - obok Krafta - znaleźli się Andreas Wellinger (2. miejsce i 238,5 metra) oraz Noriaki Kasai (3. miejsce i 239 metrów).

Piotr Żyła zajął w niedzielę 11. miejsce (228,5 m), Maciej Kot był 14. (220,5 m), Dawid Kubacki - 15. (223 m.), a Jan Ziobro - 28. (210,5 m).

Tym samym Stefan Kraft zdobywcą Pucharu Świata 2016/2017. Kamil Stoch kończy sezon na 2. miejscu w klasyfikacji generalnej, trzeci - Daniel Andre Tande. Maciej Kot na piątej pozycji, Piotr Żyła - na jedenastej.

Przypomnijmy też, że Polacy po raz pierwszy w historii zdobyli Puchar Narodów.