Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, kto zastąpi Waltera Hofera na stanowisku dyrektora PŚ w skokach

02.06.2019 20:08
sport

Sandro Pertile zastąpi Waltera Hofera w roli dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Włoch funkcję obejmie po sezonie 2019/2020.

Walter Hofer fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

64-letni Hofer był dyrektorem PŚ w skokach od 1992 roku. Po zakończeniu sezonu 2018/19 w Planicy zapowiedział, że kolejny będzie ostatnim w jego karierze. Decyzję podjął - jak oświadczył - ze względu na wiek.

Pertile przez wiele lat był delegatem technicznym FIS, pracował przy organizacji konkursów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Pucharu Świata. W czasie, gdy we Włoskim Związku Narciarskim pełnił funkcję dyrektora sportowego, poparł kandydaturę Łukasza Kruczka na stanowisko trenera reprezentacji Italii, z którą polski szkoleniowiec zakończył współpracę po tegorocznym sezonie zimowym.

W Dubrowniku ustalono, że obok Hofera po sezonie 2019/20 w FIS nie będą już pracowali inni działacze, wśród nich m.in. Sepp Gratzer - kontroler sprzętu w Pucharze Świata, Horst Tielmann - koordynator konkursów Pucharu Kontynentalnego, Uli Forrer - koordynator FIS Cup i Paul Ganzenhuber - przewodniczący podkomisji PŚ ds. planowania kalendarza.

Zatwierdzono także kilka zmian regulaminowych, m.in. podwyższono do 25 194 franków szwajcarskich pulę nagród w konkursach skoków PŚ kobiet.

Zmiany nastąpią także w alpejskim Pucharze Świata kobiet. Funkcję dyrektora sprawowaną od 2005 roku straci Norweg Atle Skaardal.

RadioZET.pl/AN

Oceń