Znana biegaczka narciarska niespodziewanie zakończyła karierę

29.03.2019 14:25

Sandra Ringwald, niemiecka biegaczka narciarska, w wieku 28 lat postanowiła zakończyć sportową karierę. To o tyle zaskakujące, że w minionym sezonie po raz pierwszy stanęła na podium - była druga w sprincie w Cogne.

Sandra Ringwald kończy karierę fot. Instagram/Sandra Ringwald

Sandra Ringwald ma za sobą jeden z najlepszych sezonów w karierze. Lepszy był tylko przełom 2015 i 2016 roku, ale wówczas częściej startowała, a co za tym idzie miała więcej okazji do zdobywania punktów. Ten ostatni zakończyła z dorobkiem 376 punktów i - co najważniejsze - pierwszym miejscem na podium. Zajęła 2. lokatę w sprincie w Cogne, za Jessicą Diggins. Blisko "pudła" była też w Lahti, zabrakło jednej pozycji. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uplasowała się na 20. miejscu.

W takim momencie zaledwie 28-letnia biegaczka narciarska postanowiła rozstać się ze sportem. - Na nartach byłam od kiedy tylko nauczyłam się chodzić. Do tej pory uśmiecham się, gdy przypominam sobie wszystkie historie, które przeżyłam dzięki biegom narciarskim. Czas jednak otworzyć nowy rozdział - napisała na Instagramie.

Zaskoczenia z decyzji swojej podopiecznej nie kryje trener kadry Andreas Schluetter. - Sandra jest obecnie najlepszą sprinterką w Niemczech i tej zimy pierwszy raz w karierze stanęła na indywidualnym podium Pucharu Świata. Mam nadzieję, że pozostanie wierna rodzinie narciarstwa biegowego. Byłoby wielką wygraną, gdyby wszystkie jej pasja zostały przekazane kolejnym pokoleniom w taki czy inny sposób - przyznał szkoleniowiec.

Zmiany w niemieckiej kadrze biegaczek narciarskich

Oprócz liderki niemieckiej kadry Sandry Ringwald kariery zakończyły także dwukrotna medalistka olimpijska w sztafecie Stefanie Boehler i Elisabeth Schicho.