Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Norweskie media pod wrażeniem Kamila Stocha: "Miazga"

13.03.2018 20:41
xxx sport

"Pokaz polskiej siły", "Król jest tylko jeden", "Nokaut fantastycznego Stocha" - takie są komentarze norweskich mediów po wtorkowym konkursie skoków w Lillehammer, będącym częścią cyklu Raw Air. Wygrał go Kamil Stoch, a Dawid Kubacki był drugi.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra Raw Air?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kanał telewizji NRK transmitujący zawody stwierdził: "Kamil Stoch zdeklasował wręcz rywali z przewagą, której chyba nikt już nie pamięta w historii Pucharu Świata".

Niewiele brakowało do polskiego podium

Komentatorzy stacji przyznawali, że "czegoś takiego jeszcze nie widzieli".

Jeden z nich, były skoczek reprezentacji Norwegii Johan Remen Evensen powiedział: "jeszcze nigdy nie byliśmy świadkami takiego poziomu. Stoch pokazuje nieprawdopodobną wręcz stabilność i po wtorkowym pokazie należy z całą uczciwością przyznać, że dzisiaj skakał w zupełnie innej klasie - swojej".

"Stoch pokazał siłę już w pierwszej serii, po której Polacy wytapetowali całe podium, na którego najniższy schodek wdarł się w końcu z trudem nasz Robert Johansson. W drugiej serii fantastyczny Stoch z zimną krwią brutalnie dobił rywali i razem z drugim Dawidem Kubackim przypieczętował polski dzień w Lillehammer" - skomentował dziennik "Verdens Gang".

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

"Polski gwiazdor skoków był ponownie niesamowity" - napisał dziennik "Aftenposten".

Skakał we własnej lidze

Norweska gazeta podkreśliła, że trzecie miejsce Roberta Johanssona cieszy, ale "należy przyznać, że schowało się w wielkim, ciemnym cieniu wielkiego Stocha. Polak właśnie znajduje się w połowie triumfalnej krucjaty tegorocznego Raw Air, a za nim nikogo już nie ma. Cała reszta podąża daleko z tylu, niewidoczna w obłoku kurzu zapomnienia".

"Fantastyczny polski skoczek, który prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i cyklu Raw Air, bardzo dobitnie pokazał w Lillehammer, gdzie skacząc w swojej własnej lidze z rywali zrobił miazgę, że jest nie do zatrzymania. Należy też przyznać, że mało brakowało do całego polskiego podium" - napisał dziennik "Dagbladet".

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń