Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Raw Air bez Schlierenzauera. Rozgoryczony Austriak kończy sezon

06.03.2019 08:49
sport

Gregor Schlierenzauer nie znalazł się w składzie Austrii na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo (8-10 marca). Jak sam przyznał, oznacza to koniec sezonu. 29-letni zawodnik, który wygrał 53 konkursy PŚ, nie chce wypowiadać się na temat przyszłości.

Gregor Schlierenzauer kończy sezon fot. EIBNER/EXPA/FEICHTER/Imago Sport and News/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Myślę, że szkoda, że nie dostanę szansy w pozostałych konkursach. To gorzkie, bo cały rok ciężko trenowałem i próbowałem zrobić krok do przodu. Jestem otwarty na wszystko, co przyniesie mi przyszłość - powiedział austriackim mediom Schlierenzauer, nie kryjąc rozczarowania decyzją trenera Andreasa Feldera.

Ten zabiera do Norwegii: Jana Hoerla, Philippa Aschenwalda, Manuela Fettnera, Michaela Hayboecka, Daniela Hubera, Stefana Krafta oraz lidera Pucharu Kontynentalnego Clemensa Aignera.

W piątek na skoczni Holmenkollen odbędą się kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny. Zawody w stolicy Norwegii zainaugurują cykl Raw Air.

ZOBACZ TAKŻE: Raw Air 2019 - PROGRAM morderczego cyklu

Gregor Schlierenzauer kończy sezon

Schlierenzauer, lider klasyfikacji zwycięstw w PŚ, ostatni raz na najwyższym stopniu podium stanął w 2014 roku. 7 stycznia 2016 po Turnieju Czterech Skoczni Austriak ogłosił zawieszenie kariery na czas nieokreślony. Do rywalizacji powrócił 13 stycznia 2017, zajmując 19. miejsce w kwalifikacjach do konkursu w Wiśle.

Nazywany przez wielu „cudownym dzieckiem skoków”, przeszedł w ostatnich latach wiele zawirowań. Brak motywacji, problemy fizyczne, kontuzje, w tym doznana na urlopie na nartach zjazdowych - to wszystko spowodowało, że zamiast być na szczycie, ma kłopoty z powrotem do formy.

W sezonie 2018/19 startował tylko w sześciu konkursach, ale jedynie w dwóch punktował skacząc w obydwu seriach - zajął 12. miejsce w Ruce i 30. w Lahti. W klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 46. lokatę. Zabrakło go w Turnieju Czterech Skoczni oraz w mistrzostwach świata w Seefeld.

PŚ w skokach: Klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej PŚ po 22 z 28 konkursów prowadzi z dużą przewagą Japończyk Ryoyu Kobayashi (1620 pkt). Trzech Polaków plasuje się w czołówce: Stoch zajmuje drugie miejsce (1145 pkt), Żyła czwarte (963), a piąty jest Dawid Kubacki (834), który w ubiegłym tygodniu zdobył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Seefeld. Trzeci jest najlepszy z Austriaków Kraft (1017).

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń