Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Klasyfikacja generalna Raw Air 2019. Sprawdź aktualne wyniki

17.03.2019 18:56
sport

Klasyfikacja Raw Air 2019 - sprawdź aktualne wyniki wyczerpującego cyklu skoków narciarskich, w którym pod uwagę brane są wyniki z norweskich kwalifikacji, konkursów indywidualnych i drużynowych. Po niedzielnym konkursie indywidualnym w Vikersund Ryoyu Kobayashi odebrał zwycięstwo Stefanowi Kraftowi.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA

Raw Air 2019 jest cyklem, na który składa się aż sześć konkursów i cztery prologi (kwalifikacje). Klasyfikacja generalna Raw Air to suma not uzyskanych przez zawodników we wszystkich tych startach. Liczy się więc każdy skok - nawet ten w kwalifikacjach.

Raw Air 2019 - AKTUALNE WYNIKI

Skoczkowie rywalizowali w Raw Air 2019 codziennie - od piątku (8 marca) do niedzieli (17 marca). W tym czasie odwiedzą Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. W tym czasie rozegrane zostaną cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe.

Udział w Raw Air 2019 wzięli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek. Trzej pierwsi byli w gronie kandydatów do zajęcia miejsc na podium w klasyfikacji generalnej. Wysoka formę potwierdzili podczas MŚ w Seefeld, gdzie Kubacki zdobył tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Stoch zajął wtedy drugie miejsce.

Wyniki Raw Air 2019 są oczywiście zaliczane dla klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku Raw Air wygrał Kamil Stoch, dwa lata temu był drugi - za Stefanem Kraftem.

Raw Air 2019 - TERMINARZ. Kiedy konkursy skoków?

Po niedzielnym i ostatnim konkursie w Vikersund pozycję lidera cyklu Raw Air 2019 stracił Stefan Kraft. W indywidualnych zawodach Ryoyu Kobayashi zajął drugie miejsce, ale w przypadku 3. lokaty Austriaka, to Japończyk o 2,9 punktu pokonał Austriaka. Z walki o zwycięstwo odpadł Robert Johansson, który finalnie był trzeci. Najwyżej z Polaków Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 7. pozycji.

Raw Air 2019 - KLASYFIKACJA GENERALNA

RadioZET.pl/AN/KS/MW

Oceń