Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Raw Air: Schlierenzauer nie wziął udziału w loteryjnym prologu

15.03.2017 19:00
sport

Gregor Schlierenzauer zrezygnował ze skoku w prologu w Trondheim w cyklu Raw Air. W ten sposób Austriak zaprotestował przeciwko rozgrywaniu kwalifikacji w loteryjnych warunkach.

Gregor Schlierenzauer fot. Reporter/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po 40 skoczkach, a więc tuż przed próbą "Schlieriego", konkurs przerwano na blisko pół godziny ze względu na silny wiatr i obficie padający śnieg. Po przymusowej pauzie Austriak powrócił na belkę i... znowu został ściągnięty. To już było dla niego zbyt wiele - Schlierenzauer odpiął narty i udał się w dół skoczni. W tej sytuacji nie wystartuje w czwartkowych zawodach.

Na skoczni nie pojawili się także inni Austriacy: Michael Hayboeck i Manuel Fettner oraz Słoweniec Domen Prevc. Oni jednak nie musieli się kwalifikować, nie walczą także o triumf w cyklu Raw Air.

Ostatecznie prolog udało się doprowadzić do końca. Wygrał Kamil Stoch.

Austriak nie odpuszcza sędziom

To nie pierwszy raz, gdy Schlierenzauer tak jednoznacznie krytykuje decyzje sędziów. W 2009 roku Austriak zanotował upadek na "mamucie" w Vikersund. Na szczęście nic mu się nie stało, a kiedy wstał, odwrócił się w kierunku wieży sędziowskiej i popukał się w głowę. Cztery lata później "Schlieri" wraz z Andersem Bardalem zrezygnowali ze skoku w konkursie w Klingenthal.

RadioZET.pl/KS

Oceń