Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Agnieszka Więdłocha , Maciej Stuhr
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Raw Air: Konkurs w Trondheim zagrożony. Znów będzie loteria?

16.03.2017 13:31
xxx sport

Pogoda nie rozpieszcza organizatorów pierwszej edycji Raw Air. Jeden konkurs już został odwołany, w innych karty rozdaje wiatr, a w czwartek mogą nadejść kolejne problemy - w Trondheim znów ma mocno wiać.

Maciej Kot fot. PAP
Zagłosuj

Kto wygra czwartkowy konkurs w Trondheim?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

We wtorek nie odbyły się zmagania w Lillehammer. FIS zdecydował, by przenieść je do Vikersund i piątkowe kwalifikacje potraktować tak, jak zwykły konkurs. Dzień później udało się wprawdzie przeprowadzić prolog w Trondheim, ale łatwo nie było - silny wiatr i padający śnieg sprawił, że zawody były kilkukrotnie przerywane. W loteryjnych kwalifikacjach górą był Kamil Stoch. Szczęścia nie miał Stefan Kraft, który wylądował na 27. miejscu i stracił prowadzenie w klasyfikacji łącznej cyklu na rzecz Andreasa Wellingera.

W czwartek aura również nie będzie rozpieszczać organizatorów. W porze zawodów, a więc o godzinie 17 (o 16 rozpocznie się seria próbna), podmuchy wiatru mogą dochodzić nawet do 15 m/s. Synoptycy zapowiadają także przelotne opady deszczu, co w połączeniu z dodatnią temperaturą może sprawić, że zeskok stanie się lepki oraz miękki i nie będzie ułatwiał zawodnikom lądowania.

W gronie 50 zawodników zobaczymy pięciu reprezentantów Polski. Oprócz Stocha zaprezentują się Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Kwalifikacji nie przebrnął Jan Ziobro, a Stefan Hula wrócił już do kraju, by być przy żonie w chwili porodu.

RadioZET.pl/Onet/KS

Oceń