Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Raw Air: Kamil Stoch na podium przed finałem! Zobacz klasyfikację generalną

18.03.2017 19:37
sport

Po konkursie drużynowym w Vikersund, w którym Polska zajęła 2. miejsce, Kamil Stoch awansował na podium klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air! Prowadzenie utrzymał Andreas Wellinger.

Kamil Stoch fot. PAP
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch zakończy Raw Air na podium?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi przed sobotnimi zmaganiami zajmował 5. lokatę. Wyprzedzali go Markus Eisenbichler oraz Andreas Stjernen. W "drużynówce" Polak spisał się jednak fantastycznie i przeskoczył zarówno Niemca, jak i Norwega. Ten drugi traci do niego jednak tylko... 0.3 pkt.

Prowadzenie utrzymał Andreas Wellinger, który wyprzedza nowego rekordzistę świata w długości lotu (253,5 m) oraz lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Stefana Krafta o 6.2 pkt. Stoch traci do lidera 73.5 pkt.

W zmaganiach drużynowych rewelacyjnie spisali się także Piotr Żyła i Maciej Kot, którzy ustanowili rekordy życiowe. "Wewiór" poprawił przy okazji rekord Polski, który aktualnie wynosi 245,5 m. Kot lądował metr bliżej i utrzymał miejsce w czołowej dziesiątce cyklu Raw Air (8.). Żyła jest 15.

Zawodników czeka jeszcze jeden konkurs - w niedzielę będą rywalizowali w konkursie indywidualnym, który wyłoni triumfatora pierwszej edycji Raw Air.

RadioZET.pl/KS

Oceń