Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polsat przeprosił za przerwanie przemowy Kamila Stocha. Kibiców to nie przekonało

07.01.2019 16:57
sport

Telewizja Polsat przeprosiła kibiców oraz Kamila Stocha za wpadkę podczas transmisji Gali Mistrzów Sportu. Fani nie przyjęli jednak takiej formy rehabilitacji.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Telewizji Polsat na najlepszego sportowca 2018 roku Kamil Stoch zajął drugie miejsce, za Bartoszem Kurkiem. Nagrodę w imieniu walczącego w tym czasie w Turnieju Czterech Skoczni zawodnika odbierała jego żona, Ewa Bilan-Stoch, ale organizatorzy połączyli się ze skoczkiem. Niestety, nie było mu dane dokończyć swojej przemowy, bo Polsat zakończył transmisję.

Kibice nie pozostali bierni na takie zachowanie i zalali stację falą krytyki. W końcu Polsat odpowiedział: "Przepraszamy. Obserwowaliśmy akcję na monitorach. Wiemy, że tak nie powinno się stać" - napisano na Instagramie. "Polsat kocha Kamila, Ewę" - dodano.

Fani nie przyjęli jednak takiej formy przeprosin i w dalszym ciągu mają żal do stacji o niegrzeczne potraktowanie jednego z najlepszych polskich sportowców w historii.

Stoch gratuluje Kurkowi

W czasie swojej przemowy Kamil Stoch nie zdążył pogratulować wszystkim nominowanym oraz zwycięzcy, ale postanowił naprawić nie swoją wpadkę i zamieścił stosowny wpis na Instagramie.

"Nie dane mi było wczoraj pogratulować wszystkim nominowanym sportowcom. Pamiętajcie, że każdy z Was jest sportowcem roku w swojej dziedzinie! Gratulacje dla Bartka i całej siatkarskiej rodziny" - napisał skoczek.

Kamil Stoch dwukrotnie otrzymywał tytuł sportowca roku - w 2014 i 2017 roku. W minionym roku wygrał m.in. wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, sięgnął po Kryształową Kulę i zdobył trzeci w karierze złoty medal olimpijski. W plebiscycie musiał jednak uznać wyższość MVP mistrzostw świata w siatkówce Bartosza Kurka.

RadioZET.pl/KS

Oceń