Klasyfikacja generalna Planica 7: Stoch musi gonić rywali

22.03.2018 16:46

Klasyfikacja generalna nowego cyklu Planica 7 to suma not za wszystkie siedem skoków, jakie skoczkowie oddadzą w zawodach na Letalnicy. Kamil Stoch po pierwszej serii zajmuje dość odległe jak na siebie miejsce. Liderem jest Norwego Johann Andre Forfang.

PAP/EPA fot. Kamil Stoch

Za nami kwalifikacje do konkursu indywidualnego. W dość loteryjnej serii doszło do kilku niespodzianek. Awansu nie wywalczył m.in. mistrz świata w lotach narciarskich Daniel Andre Tande czy mistrz olimpijski z Pjongczangu Andreas Wellinger.

Kwalifikacje wygrał Johan Andre Forfang, który skoczył 241 metrów i otrzymał notę 243,4 punktu. Drugie miejsce zajął Anze Semenic, a trzecie Dawid Kubacki. Polak traci do lidera 15,7 punktu.

Kamil Stoch zajął w kwalifikacjach ósme miejsce i takie samo zajmuje w cyklu Planica 7. Skoczył 226,5 metra. Do Forfanga traci 27,3 punktu. Siódmy jest Stefan Hula, a 15. Maciej Kot. Jakub Wolny zajmuje dopiero 35. miejsce, a Piotr Żyła 47.

Klasyfikacja generalna Planica 7:

Konkurs indywidualny odbędzie się już w piątek o godz. 15.00, w sobotę rywalizacja drużynowa, a w niedzielę finał sezonu - drugi konkurs indywidualny.