Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PZN rozważa tylko dwóch kandydatów na miejsce Stefana Horngachera

06.03.2019 16:48
sport

Polski Związek Narciarski przygotowuje się na odejście trenera Stefana Horngachera. Rozważa zatrudnienie jednego z dwóch kandydatów, których wytypował do zastąpienia Austriaka.

Stefan Horngacher fot. PAP/EPA

Stefan Horngacher od nowego sezonu najprawdopodobniej obejmie kadrę Niemiec. Nie jest tajemnicą, że dostał konkretną ofertę, jak sam przyznał "bardzo dobrą". - Mieszkam w Niemczech, tam żyje moja rodzina... Muszę myśleć o przyszłości. Czasem musisz podejmować decyzje głową, a nie sercem. Zobaczymy - mówił w rozmowie z TVP w trakcie MŚ w Seefeld.

Kto zostanie nowym trenerem polskich skoczków?

Trenerów, którzy mogą zastąpić Horngachera, wymienił w rozmowie na antenie Radia Dla Ciebie prezes PZN, Apoloniusz Tajner. - Jest kilka rozwiązań, które mogłyby być równorzędne, do tego, co oferował nam Horngacher. Werner Schuster, Alexander Stoeckl czy Ronny Hornschuh - mówił. Wymienił też nazwisko Andreasa Bauera, trenera niemieckiej kadry kobiet.

Jak poinformował jednak sport.pl, w PZN rozważają tak naprawdę dwie kandydatury - Czecha Michala Doleżala i Niemca Ronny'ego Hornschuha.

Doleżal jest asystentem Horngachera od 2016 roku. Austriak podobno chce wziąć go ze sobą do Niemiec, ale Czechowi bardziej podoba się wizja pracy w Polsce. Hornschuh to z kolei aktualny trener reprezentacji Szwajcarii, który zasłynął w tym sezonie dzięki świetnej współpracy z Killianem Peierem, brązowym medalistą MŚ w Seefeld na dużej skoczni.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN

Oceń