PZN zlikwiduje zimowe mistrzostwa Polski? Horngacher popiera pomysł

21.02.2019 21:22
sport

PZN zastanawia się nad zrezygnowaniem z zimowych mistrzostw Polski. Adam Małysz wyjaśnił, że rozgrywane byłyby jedynie letnie mistrzostwa za dany rok. Pomysł popiera między innymi Stefan Horngacher.

PZN chce zlikwidować zimowe mistrzostwa Polski fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Polski Związek Narciarski zastanawia się nad zmianą formatu krajowych mistrzostw w skokach narciarskich. Adam Małysz w rozmowie z serwisem skijumping.pl ujawnił, że zawody byłyby przeprowadzane latem, tak jak ma to miejsce w Austrii i w Niemczech.

- Podział na mistrzostwa letnie i zimowe wprowadza zamieszanie, bo często mamy dwóch mistrzów za dany rok w krótkim odstępie czasu. Jak chociażby ostatnio, gdy w październiku złoto na igelicie zdobył Dawid Kubacki, a już w grudniu po tytuł na śniegu sięgał Kamil Stoch. W innych krajach wygląda to inaczej i tak już miało być w Polsce, ale do gry wkroczyła Telewizja Polska, z którą nasza federacja podpisała umowę – powiedział „Orzeł z Wisły”.

PZN zlikwiduje zimowe mistrzostwa Polski? Stefan Horngacher za

Jedną z osób popierającą ten pomysł jest Stefan Horngacher. Zdaniem władz PZN-u nie ma odpowiedniego terminu na  rozgrywanie zimowych mistrzostw kraju.

- Jedną z osób popierających pomysł jednych mistrzostw w roku jest trener Stefan Horngacher. Wszyscy w Polskim Związku Narciarskim to poparli, ponieważ zimą nie ma dogodnego terminu do rozgrywania krajowego czempionatu. Cały czas trwają zawody organizowane przez Międzynarodową Federację Narciarską, więc trudno zebrać w jednym miejscu wszystkich kadrowiczów – podkreślił Małysz.

Kiedy zmiany wejdą w życie? Tego nie wiadomo. Dodatkowo sytuację może utrudnić fakt, że zimowe mistrzostwa Polski cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Konkursy świąteczne, rangi mistrzostw Polski, cieszą się dużą popularnością wśród telewidzów. Jak będzie w przyszłym roku? Tego jeszcze nie wiem. Telewizja chętnie chce pokazywać mistrzostwa kraju w terminie bożonarodzeniowym – skomentował czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.

RadioZET.pl/skijumping.pl/MW

Oceń