Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PŚ w skokach: Klimow pierwszym liderem klasyfikacji generalnej

18.11.2018 19:08
sport

Jewgienij Klimow wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Wiśle i to on w Kuusamo wystartuje w żółtej koszulce lidera klasyfikacji generalnej. W pierwszej dziesiątce jest aż trzech reprezentantów Polski.

Jewgienij Klimow fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W sobotę biało-czerwoni wygrali konkurs drużynowy, a indywidualnie najlepszą notę osiągnął Kamil Stoch. Trzeci rezultat miał Piotr Żyła, ósmy Jakub Wolny, a jedenasty Dawid Kubacki. W niedzielę już tak dobrze nie było.

Po pierwszej serii Kamil Stoch zajmował 2. miejsce, ale w finale zepsuł lądowanie i spadł na 4. pozycję. Piotr Żyła uplasował się na 6. miejscu, a Dawid Kubacki na 8.

PŚ: Klasyfikacja generalna po konkursie w Wiśle

W klasyfikacji generalnej Polacy zdobyli odpowiednio 50, 40 i 32 "oczka". Punkty wywalczyli także Jakub Wolny (8) i Maciej Kot (2).

Pierwszym liderem Pucharu Świata został zwycięzca z Wisły Jewgienij Klimow. Dla Rosjanina, który wygrał Letnią Grand Prix oraz piątkowe kwalifikacje, był to premierowy triumf w cyklu. Niespodziankami są wysokie lokaty Timiego Zajca (5.) i Antti Aalto (7.). Punktów do klasyfikacji generalnej nie zdobyli m.in. trzeci zawodnik poprzedniego sezonu Daniel Andre Tande, rekordzista pod względem liczby wygranych konkursów Gregor Schlierenzauer oraz czterokrotny mistrz olimpijski Simon Ammann.

Klasyfikacja generalna fot. FIS

Kolejne zawody odbędą się w dniach 24-25 listopada w Kuusamo.

RadioZET.pl/KS

Oceń