PŚ w biegach: Zwycięstwo Bjoergen, dobry wynik Kowalczyk

19.02.2017 12:13

Justyna Kowalczyk zajęła piąte miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata w Otepaeae. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen. Polka straciła do niej 1.19,7. Druga była Szwedka Charlotte Kalla, a trzecia Norweżka Heidi Weng.

JK fot. East News

Marit Bjoergen wygrała w estońskiej miejscowości Otepaeae bieg na 10 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata. To był 106. triumf słynnej Norweżki, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji największej liczby pucharowych zwycięstw we wszystkich sportach narciarskich.

Otepaeae jest jednym z ulubionych miejsc startów Kowalczyk. Tam pierwszy raz w karierze stanęła na podium pucharowych zawodów (7 stycznia 2006), a także po raz pierwszy cieszyła się ze zwycięstwa (27 stycznia 2007).

To był ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata w Lahti. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego na sukces w Finlandii liczy właśnie w tej konkurencji.