PŚ w biegach: Sprinty dla Nilsson i Klaebo, 29. miejsce Staręgi

15.12.2018 15:22

Szwedka Stina Nilsson i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo wygrali w sobotę w szwajcarskim Davos sprinty techniką dowolną z cyklu Pucharu Świata w biegach narciarskich. Z Polaków najwyżej sklasyfikowany został Maciej Staręga - na 29. miejscu.

Stina Nilsson fot. PAP/EPA

Nilsson w finale wyprzedziła o 0,72 s Amerykankę Sophie Caldwell i o 2,6 Szwedkę Maję Dahlqvist. Polki odpadły w kwalifikacjach. Monika Skinder była 44., a Izabela Marcisz 65.

Wśród mężczyzn pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł broniący Kryształowej Kuli Klaebo. Drugi Włoch Federico Pellegrino stracił do niego 0,39, a trzeci Francuz Baptiste Gros 1,4.

Maciej Staręga był 29. w kwalifikacjach, a później odpadł w ćwierćfinale. Zajął w nim ostatnią lokatę i ostatecznie został sklasyfikowany na 29. pozycji. Kamil Bury był 70., a Dominik Bury 73.