Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PŚ w biathlonie: Kuzmina wygrała sprint w Oslo, Kamila Żuk najlepsza z Polek

15.03.2018 13:20
sport

Trzykrotna medalistka olimpijska z Pjongczangu Anastazja Kuzmina wygrała biathlonowy sprint na 7,5 km w Oslo. Polki nie liczyły się w walce o czołowe lokaty, ale na plus należy zaliczyć występ młodej Kamili Żuk.

Anastazja Kuzmina fot. Ap/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwukrotna mistrzyni świata juniorek zawstydziła trzy znacznie bardziej rutynowane koleżanki. 20-latka zanotowała tylko jedno pudło i zakończyła zmagania na punktowanej 35. pozycji. To jej najlepszy występ w karierze w gronie seniorek.

Młoda biathlonistka wyprzedziła kilka znaczących nazwisk, m.in. medalistki ZIO w Pjongczangu: Dorotheę Wierer, Marte Olsbu czy Tiril Eckhoff oraz liderkę klasyfikacji generalnej PŚ Kaisę Makarainen.

Pozostałe Polki jakby się umówiły na jednakowe strzelanie - bezbłędnie w pozycji leżącej i dwie pomyłki w pozycji stojącej. Biegowo najlepiej wypadła Magdalena Gwizdoń, która zajęła ostatecznie 42. lokatę. Weronika Nowakowska była 53., a Monika Hojnisz 63. i jako jedyna z biało-czerownych nie zakwalifikowała się do niedzielnego biegu pościgowego.

Zwycięstwo Kuzminy

Słowaczka jak zwykle zaprezentowała znakomitą formę biegową. Mimo jednego pudła zdołała wyprzedzić wszystkie rywalki, także te, które ani razu nie pomyliły się na strzelnicy, i triumfowała z przewagą niespełna 9 s nad Darią Domraczewą. Trzecia niespodziewanie była również bezbłędna Ukrainka Julia Dżyma.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zmiany w klasyfikacji generalnej

Po czwartkowym sprincie zaszły duże zmiany w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kaisa Makarainen straciła prowadzenie na rzecz Anastazji Kuzminy, a na trzecie miejsce awansowała Daria Domraczewa. Z podium aż na 5. pozycję spadła Dorothea Wierer. Rozdziela je Niemka Laura Dahlmeier.

W piątek biathlonistki mają dzień wolny, a w sobotę będą rywalizowały w sztafecie 4x6 km. Początek zmagań o godz. 12:30.

Wyniki sprintu:

1. Anastazja Kuzmina (1+0) 21:31.8
2. Daria Domraczewa (0+0) +8.9
3. Julia Dżyma (0+0) +29.2

Miejsca Polek:

35. Kamila Żuk (1+0) +1:46.0
42. Magdalena Gwizdoń (0+2) +2:06.7
53. Weronika Nowakowska (0+2) +2:20.8
63. Monika Hojnisz (0+2) +2:34.3

RadioZET.pl/KS

Oceń