Hubert Radzikowski
Marcin Wojciechowski

PŚ w biathlonie: Dobry występ Nowakowskiej, zwycięstwo Kuzminy

14.12.2017 15:30

Weronika Nowakowska zajęła 11. miejsce w sprincie na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata we francuskim Annecy. Triumfowała reprezentantka Słowacji Anastazja Kuzmina, a druga była pięciokrotna mistrzyni świata z tego roku Niemka Laura Dahlmeier.

Weronika Nowakowska fot. EastNews

Kuzmina, która podobnie jak Dahlmeier była bezbłędna na strzelnicy, wyprzedziła Niemkę o 33,9 s.

Nowakowska (jeden niecelny strzał) straciła do zwyciężczyni 1.19,1. Krystyna Guzik zajęła 29. miejsce (strata 1.58,5), a Magdalena Gwizdoń 51. ze stratą 2.22,3.

Do biegu na dochodzenie nie zdołała zakwalifikować się Kamila Żuk, która zajęła 71. miejsce, tracąc do Kuzminy 3.03,2.

W piątek we Francji na dystansie 10 km wystartują mężczyźni. W sobotę odbędą się biegi na dochodzenie, a w niedzielę - biegi ze startu wspólnego.

Hojnisz najlepsza w Obertilliach

Monika Hojnisz, która po słabszych występach w Pucharze Świata została "odesłana" do Pucharu IBU, wygrała bieg na 15 km w austriackim Obertillach. Polka była bezbłędna na strzelnicy i o ponad minutę wyprzedziła Niemkę Karolin Horchler.