Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PŚ w Zakopanem. Fatalny upadek Davida Siegela: "Jego kolano jest w rozsypce"

19.01.2019 18:43
sport

Konkurs drużynowy Pucharu Świata w Zakopanem miał dramatyczny przebieg. Niestety nie obyło się bez groźnego upadku, który stał się udziałem Niemca Davida Siegela.

Upadek Davida Siegela fot. Marek Dybas/REPORTER /EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W trzeciej grupie drugiej serii 22-letni skoczek wylądował na 142,5 metrze, ale tej próby nie ustał. Niemcowi podwinęło się kolano, a przy upadku uderzył jeszcze głową o twardy zeskok.

Przy zawodniku natychmiast pojawiły się służby medyczne. Siegel długo leżał na śniegu i był opatrywany, a następnie opuścił skocznię na noszach i został odwieziony do szpitala na szczegółowe badania. Pierwsze komentarze nie są optymistyczne.

- Markus Eisenbichler powiedział nam, że kolano jego kolegi jest w rozsypce - przykazał Maciej Kot po rozmowie z Niemcem.

Dziennikarz TVP Sport Michał Regulski po rozmowie z trenerem Niemców Wernerem Schusterem powiedizał, że Siegel nie wystartuje już w tym sezonie. Teraz chodzi o to, żeby w ogóle doszedł do zdrowia, bo uraz jest bardzo poważny.

Rekord skoczni Kubackiego

David Siegel lądował dalej niż poprzedni rekord skoczni należący do Kamila Stocha (141,5 m). W sobotę osiągniecie trzykrotnego mistrza olimpijskiego poprawili jeszcze Markus Eisenbichler (143 m) i nowy rekordzista Wielkiej Krokwi Dawid Kubacki (143,5 m).

RadioZET.pl/KS

Oceń