Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PŚ w Zakopanem: Zmiana w składzie na konkurs drużynowy! Kibice będą zawiedzeni!

26.01.2018 20:02
sport

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład reprezentacji Polski na sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem. Tym razem kibice nie zobaczą swojego ulubieńca - Piotra Żyły.

PŚ w Zakopanem: Zmiana w składzie na konkurs drużynowy! Kibice będą zawiedzeni! fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polacy wygrają konkurs drużynowy?

W poprzednich zawodach - na MŚ w lotach narciarskich - reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła. Zdobyła w Oberstdorfie brązowy medal. Tym razem trener biało-czerwonych postawił na inny skład. Piotra Żyłę zastąpi Maciej Kot.

Kot zdecydowanie lepiej spisał się w piątkowych kwalifikacjach. Osiągnął aż 129 metrów i zajął 14. miejsce. Żyła - po skoku na odległość 123,5 metra - był dopiero 33.

Tym samym kibice w Zakopanem nie zobaczą w sobotę swojego ulubieńca - najsympatyczniejszego polskiego skoczka, Piotra Żyły. Ten pojawi się jednak na skoczni w niedzielę, bowiem wraz z 9 innymi reprezentantami naszego kraju wywalczył w kwalifikację do konkursu indywidualnego.

Trener Stefan Horngacher ogłosił w piątek nie tylko kadrę na sobotnie zawody drużynowe, ale też kolejność. Biało-czerwoni wystąpią kolejno w składzie: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch.

Konkurs drużynowy Zakopane na żywo na sport.radiozet.pl w sobotę o godz. 16.00.

RadioZET.pl/AN

Oceń