Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dwaj królowie Zakopanego. Kamil Stoch może wyprzedzić Adama Małysza

18.01.2019 16:51
sport

Kamil Stoch i Adam Małysz czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Ewentualne niedzielne zwycięstwo tego pierwszego uczyni go samodzielnym "królem" polskiej stolicy Tatr.

Kamil Stoch i Adam Małysz fot. Jan GRACZYNSKI/East News
Zagłosuj

Czy Kamil Stoch wygra niedzielny konkurs indywidualny w Zakopanem?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W 2011 roku obaj wygrywali z Zakopanem. 21 stycznia górą był Stoch, dla którego było to premierowe zwycięstwo w Pucharze Świata, a dwa dni później najlepszy był schodzący powoli ze sceny Małysz.

Adam Małysz aż osiem razy stał na podium na Wielkiej Krokwi - cztery razy wygrał, a po dwa razy zajmował drugiej i trzecie lokaty. Kamil Stoch na pięć podiów aż czterokrotnie triumfował, a raz był trzeci. "Orzeł z Wisły" swojego osiągnięcia już nie poprawi, a skoczek z Zębu w niedzielę może wyprzedzić go w klasyfikacji polskich zwycięzców w Zakopanem.

Stoch goni inne legendy

Po konkursach w Predazzo i dwóch trzecich miejscach Kamil Stoch zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji skoczków z największą liczbą podiów w Pucharze Świata. 31-latek wskakiwał na "pudło" 62 razy.

Przed nim w tym zestawieniu są wciąż skaczący Noriaki Kasai oraz Andreas Goldberger. Obaj mają na koncie 63 podia, a to oznacza, że po niedzielnym konkursie w Zakopanem Polak może im dorównać.

Stochowi wciąż daleko do lidera. Janne Ahonen stawał na podium 108 razy. Drugi w tej klasyfikacji jest Adam Małysz (92), a trzeci Gregor Schlierenzauer (88).

RadioZET.pl/TVP Sport/KS

Oceń