PŚ w Titisee-Neustadt: Freitag wygrywa loteryjny konkurs, Stoch w czołówce

10.12.2017 18:05
xxx sport

Richard Freitag wygrał jednoseryjny konkurs w Titisee-Neustadt. Drugi był Andreas Wellinger, a trzeci Daniel Andre Tande. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był szósty. Z kolei Maciej Kot upadł przy lądowaniu, ale skoczkowi nic się nie stało.

Kamil Stoch fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Półtoragodzinne czekanie opłacało się. Walka ze śniegiem zakończyła się sukcesem, a warunki pozwoliły organizatorom rozegrać jednoseryjny konkurs.

Pierwszym zawodnikiem na belce był Constantin Schmid, który skoczył 133 metry. Jednak kolejni skoczkowie nie radzili sobie z warunkami, jakie panowały na skoczni. Wielu z nich miało problem z doleceniem choćby na 110 metr. Wyjątkiem był Noriaki Kasai. Chociaż Japończyk był długo wstrzymywany na belce, wylądował na 130 metrze.

Zagłosuj

Czy rozegranie jednej serii było dobrym pomysłem?

Jakub Wolny jako pierwszy reprezentant biało-czerwonych poleciał na odległość 109,5 metra. Bardzo dobrze w trudnych warunkach poradził sobie Stefan Hula – 124 metry.  Groźnie zrobiło się przy skoku Macieja Kota. Polak przy skoku na odległość 118,5 metra, upadł przy lądowaniu . Na szczęście nic mu się nie stało i nasz skoczek wstał o własnych siłach.

Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który oddał skok na odległość 127,5 metra. Z kolei Piotr Żyła lądował pół metra dalej. Kolejne skoki były już znacznie dalsze. Najpierw Junshiro Kobayashi skoczył 137,5 metra, a chwilę później Kamil Stoch osiągnął 130,5 metra. Prawdziwą petardę odpalił Andreas Wellinger. Niemiec poleciał na odległość 139,5 metra i został liderem konkursu. Jednak jeszcze dalej poleciał jego rodak Richard Freitag ,który osiągnął 145 metrów i został zwycięzcą jednoseryjnego konkursu. Miejsce na podium uzupełnił Daniel Andre Tande.

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zakończył zawody na 6. pozycji, Dawid Kubacki był 11., Hula 13.,  Żyła 19., Jakub Wolny 30., a Kot, który zaliczył upadek został sklasyfikowany na 32. miejscu.

RadioZET.pl/mw

Oceń